Lifelog of Musa Yılmaz

Placebo’dan yeni albüm: Battle for the sun

Yaya geçidinde durmus yesil adami bekliyordum. Bir yandan Gotan Project in canli performansini dinliyor, diger yandan havanin (yine) hem kapali olup hem de nasil bu kadar bunaltici ve sicak olabildigini düsünüyordum.

Sonunda, tikitak sesleri degisti (görme engelliler için yaya geçitlerine yerlestirdikleri kutulardan gelen) ve karsiya dogru yürümeye basladim. Viyana da yaya geçitleri araba yolu ile kesisiyor ise neredeyse hiç kafami çevirip bakmiyorum; çünkü bütün arabalar asfaltin üzerindeki beyaz çizgilere yaklasmiyorlar bile.

Eger tramvay ya da bisiklet yolu geçeceksem, özellikle de bisiklet yolu; mutlaka sagima ve soluma bakiyorum. Geldigimden beri hep ayni cümleyi kuruyorum belki ama “bu sehirde bir bisikletin altinda kalmak daha olasi”

Bir karsidan karsiya geçme olayi ancak bu kadar uzun anlatilabilirdi, evet! Nerede kalmistim, yolun tam ortasindaki tramvay yoluna gelince “Bim” lerden biri geliyor mu diye etrafima bakindim. Tramvay lara zil seslerini benzetip kisaca Bim diyorlar(mis).

Evet hala yaya geçidinin yarisindayim, Iste tam da o sirada kocaman Placebo yazisi ile karsilastim, belki bim diye degil ama benim beynimde de ziller çalmaya basladi.

Placebo-Battle for the sun-Ad

“Yeni albümleri mi çikmis?” ve benim bundan haberim yol ortasindaki reklam panosu sayesinde oluverdi.

Gerçi daha 2 gün önce 8 Haziran da çikivermis. Sokak ilani ile ögrenmek çok hosuma gitti yinede.

Placebo nun bu yaz 23 haziran (o kadar yakin cidden) da Istanbul Kuruçesme de olacaklarini ayrica hatirlatmak istiyorum. Gitmeyi aklindan geçirenler; bilet fiyatlari 87 ve 160 tl imis, ama kesinlikle degecegini düsünüyorum.

Be Sociable, Share!