Lifelog of Musa Yılmaz

Paylasamadigim sarkilar

Bu sayfada uzun zamandir hasretle yapamadigim tek eylem; sevdigim sarkilari eklemek malesef.

En basta bu anlamsiz youtube yasagindan dolayi tek bir video eklemek istedigimde; farkli video sitelerini dolasip sarkiyi arayip duruyorum. Oysa youtube da bir sarkiyi bulamamam hemen hemen imkansiz iken; 40 takla atmam gerekiyor bu durumda.

Simdi yasakli bir sitesi olmayan bir ülkede yasiyorum; internet özgür belki ama yinede içimden youtube videosu eklemek bir türlü gelmiyor. Sayfada kocaman bir bosluk olarak görünecegini bildigim için; sevdigim sarkilar bana kalaiyor sadece.

Bununla birlikte giderek kontrolden çikan bir telif haklari sorunu var ki onu hiç mi hiç anlamiyorum. Malum abd ve birkaç ülke disinda last.fm de ücretli oldu, pandora ve hulu amerika disina kapali; hatta proxy lere bile kapali… Bütün bunlarin tek sorumlusu ise yikilmaya yüz tutan müzik kartelleri, global köyümüzün 4 büyük müzik bekçisi.

O yüzden belkide Pirate Bay in ana vatani Isveç in tazecik korsan partisinin avrupa parlamentosunda 1–2 sandalye kazanmis olmasina fazlasiyla sevindim. 

Oysa günlerdir aradigim bir video var; Gotan Project in Mi Confesion isimli sarkisi.

Gp

Yaptiklari müzige hayran oldugum bir grup Gotan Project; tango ile mucizeler yaratiyorlar kesinlikle. Gerçi tango basli basina bir armagan bize belki; ama bu bahsettigim sarki tango ve hip hop. Inanilir gibi degil. 

Be Sociable, Share!