YouTube ne ise yarar?

a) hakaret video ları yükleyip türkiye de yasaklanmaya?

b) yeni buluşunu yayınlayıp iş bulmaya?

Yine bir New York Times (bayılıyorum bu gazeteye) makalesi keşfettim, tam da blogger kapatılmıştı, üzerine çok güzel oturdu.

Özetle: amerikali doktora ögrencisi Nintendo Wii nin süper kumandası WiiMote ise sihirbazlık gösterileri yapar (tamam tam da sihirbazlık sayılmaz, adam insan-bilişim etkileşimi dalında çalışıyor ve evdeki lcd yi bir sanal gerçeklik makinası haline çeviriyor), üstelik utanmadan bunu kaydedip bizde yasaklı olan youtube da yayınlıyor.

ve 6 milyon kişi tarafından izleniyor… şaka değil …

Sonunda ne mi oluyor? peşinden koşan şirketlerden hangisine girsem diye düşünüyor.

Aynı makaleden alıntı yapmak istiyorum:

When we told Bill Gates we were trying to recruit Johnny, he already knew about his work and was anxious to bring him to Microsoft

Biz kapatıp duralım, blogger.com da yetmez direk google.com u kapatalım bitsin bu iş… kocaman bir intranet olalım yeter, biz bize ne güzel olurdu, hem ne demiş atalarımız; “türkün türkten başka dostu yoktur” değil mi?

PS: blogger.com un digiturk tarafından açılan bir dava nedeniyle kapatıldığı haberi var ortalarda, herkes malum tarikatı suçlarken, bir teknoloji şirketi çıkıverdi.

Be Sociable, Share!

2 thoughts on “YouTube ne ise yarar?

 1. DenizKIZI

  Yeminlen benim de aklima gelmisti. :D, Pis Johnny benden once yapmis…. Birkac 10 seneler daha bekleseydi ben bulacaktim!!! :))) Seytan isi bunlar… Izlemeyin, izlettirmeyin kardesim… Allah korusun bir de durduk yere zeka kupu olup, basimiza is acacaksiniz!!!! Tovbeeee :)))

  Bir de burasi yeri degil de simdi gozume carpti. Sayfanin asagisinda “FriendFeed” basligi altinda “Big Ben”, “Oxford Circus” ve “Trafalgar Square” yaziyor, bakiyorum bakiyorum goremiyorum bu yerleri?!?!?

  Bir de bu guzel fotograflarin isimleri niye yok Musaaaaa???!!!

 2. musa Post author

  Malesef malesef… hızlı olan geçivermiş işte.. sana da wiifit li sanal gezinti makinası kalıvermiş :)
  Friendfeed benim son gözdem, yakın zamanda bir yazı yayınlayacağım hakkında ama biraz zamana ihtiyacım var. Bu sayfadaki bağlantılar çalışmıyor malesef ama friendfeed.com/musa adresinden şimdilik bütün beğendiğim yazıları video ları, resimleri vs takip edebilirsin.

Comments are closed.